Print This Post Print This Post

دسته بندی شده | خبر, گزیده ها

شیعیان نیوزیلند صدای خود را بر علیه کشتار شیعه بلند کردند

شیعیان نیوزیلند صدای خود را بر علیه کشتار شیعه بلند کردند

در تظاهرات روز ۵ خرداد ۱۳٩٢ در مرکز شهر اکلند و در میدان آ-او- تی-آ (Aotea Square) شیعیان نیوزیلند به دفاع از شیعیان دنیا گرد آمدند تا صدای خود را بگوش همگان برسانند.

۵ خرداد ۱۳٩٢

 

هیئت خیریه فاطمه زهرا به همراه پشتیبانی انجمن بین المللی پزشکان امامیه و سایر مراکزشیعی در این شهر تظاهرات آرامی را در اعتراض به کشتن  و سرکوبی  شیعیان در کشورهای سوریه، عراق، بحرین، پاکستان، افغانستان، عربستان سعودی، اندونزی و مالزی بر پا نمودند.

 

حاج شیخ سلطانیان دلایل اجتماعشان را در تاریخ ۵ خرداد ۱۳٩٢ برای یکی از پرسش کنندگان بیان میکنند.

حاضرین در تظاهرات مخالفت خود را بطور کلی علیه هر نوع تروریسم و افراط گرایی و به خصوص تروریسم و ضرب شتمی که علیه شیعیان انجام می شود را اعلام کردند و کسانی که از آنان به دلیل سیاسی و یا هر دلیل دیگری حمایت میکنند را محکوم کردند.

 

این هیئت خواستار آزادی برای شیعیان بحرین و عربستان سعودی بوده و آزادی برای شیعیان اندونزی و مالزی را نیز درخواست مینماید.

 

حاج شیخ حامد سلطانیان که در این تظاهرات شرکت نموده بودند گفتند که تظاهرات بدین دلیل صورت گرفته که صدایی باشد برای شیعیان تحت ظلم.  همانند همه انسانها شیعیان میخواهد که بتوانند اعتقادات خود را بدون اذیت انجام دهند و به دلیل اعتقاداتش تحت ظلم و سرکوبی قرار نگیرند.  ایشان اضافه نمودند که شیعیان در این مکان جمع شده اند تا صدایی باشند برای شیعیان دنیا که تحت سرکوب قرار گرفته اند و از حاکمان کشورهای غربی در خواست مینمایند تا حمایت خود را از حاکمان کشورهایی همچون عربستان سعودی، قطر و بحرین و حاکمان کشورهایی که شیعیان در آن کشورها اقلیت می باشند اما تحت ظلم قرار می گیرند را متوقف کنند.

 

دکتر عدنان از حمایت کنند گان این گردهمایی به نمایندگی از طرف انجمن پزشکان امامیه نیز در این تجمع شرکت نمودند.

همچنین ایشان اضافه نمودند که اگر یک شیعه کشته شود و یا مورد ظلم قرار گیرد سایر شیعیان این احساس را پیدا میکنند که به آنان ظلم شده و یا کشته شده اند.  ما در اینجا جمع شده ایم که حمایت بیدریغ خود را ازبراداران و خواهران شیعه خود که در نقاط مختلف دنیا تحت ستم و ظلم قرار میگیرند اعلام داریم.

 

تظاهر کنندگان خواستار توقف از حمایت شورشیان سوریه شدند که مسئول حمله به اماکن مقدس آنان، حمله بر مراکز شیعی و کشتار شیعه بوده و عمل فجیع خوردن قلب یکی از دشمنان خود را انجام داده اند.

 

تظاهرات در نیوزیلند و در مرکز شهر اکلند و د ر میدان آ-او- تی-آ (Aotea Square) صورت گرفت و بین ۴۰-۵۰ نفر از شیعیان این کشور با قومیتهای مختلف از کشورهایی همچون نیوزیلند، افغانستان، عراق، ایران، بحرین و هندوستان گرد آمدند.

عکس های بیشتر در پایین صفحه قرار دارد.

ارسال نظر غير فعال است.

تصاویر فاطمیه در سایت Flickr - مشاهده کل تصاویر

تقویم فعالیت های سایت

خرداد ۱۳۹۲
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت   تیر »
 ۱۲۳
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱
.
© هیئت خیریه فاطمه زهرا صلوات الله علیها تمامي حقوق براي اين سايت محفوظ مي‌باشد.